Home > Slaboproud > Anténní a televizní systémy, digitalizace a satelitní příjem

Anténní a televizní systémy, digitalizace a satelitní příjem

Anténní a televizní systémy se neustále vyvíjí a my se těmto změnám neustále přizpůsobujeme tak, abychom vám zajistili maximálně funkční antény, satelity, satelitní antény a další satelitní komplety. Chcete-li si přiblížit služby společnosti Kalsat, je nutné si uvést alespoň obecnou definici STA.

Společná televizní anténa

STA (= společná televizní anténa) představuje větší funkční celek zajišťující příjem a rozvod satelitních, rozhlasových a televizních kanálů. Příjem a rozvod je zajištěný z jednoho příjmového místa ke všem účastníkům v domě. Kvalita rozvodu je v každé domácnosti stejná.

Historie STA začíná v letech 1965 až 1975. Společná televizní anténa byla však pouze pro frekvenci v pásmu VHF (do 230 MHz). Měla nevyhovující zásuvky a koaxiální kabely a celkově byla ve špatném stavu. To se začalo lepšit v osmdesátých letech. Postupem času se dospělo ke kmitočtové konverzi programů z pásma UHF do VHF, obvykle na TV kanály R6, R8, R10 a R12.
Antény a satelity dostaly novou podobu díky digitalizaci STA. Provede se pouze minimální úprava pro zachování možnosti příjmu TV signálu po vypnutí analogového vysílání.

Nevyznáte se v této problematice? Pojďme si přiblížit pojem DVB-T.

DVB-T představuje standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače. V mnohém se liší od analogového vysílání. Programy jsou totiž v reálném čase převáděné do datového toku a jsou komprimovány. Díky tomu dochází k lepšímu využití frekvenčního spektra.
Dalšími podobnými formáty jsou DVB-S (pro digitální vysílání ze satelitu), DVB-C (pro digitální vysílání z kabelových sítí), DVB-H (pro digitální vysílání v mobilních sítích).

Při celkové rekonstrukce STA dochází k přímému šíření DVB-T, ale také k převodu DVB-S/S2 na DVB-T a příjem DVB-S/S2 (multipřepínače). 

A co vám tedy nabízíme my? Máme pro vás moderní STA, který vám zajistí příjem všech dostupných pozemních multiplexů (síť 1 až 4). Navíc máte příjem FM pásma a na každé zásuvce budete mít signál až ze čtyř satelitních pozic  např. 23,5°E (ASTRA 3), 19,2°E (ASTRA 1),  1°W (THOR) a jakékoliv další družice dle požadavků zákazníka.
Námi nainstalované antény vám zajistí příjem českých, ale zahraničních DVB-T programů (záleží na poloze objektu na území ČR) s možností doplnění o DVB-S/DVB-T transmodulaci (např. příjem slovenských programů).
Rozhodli jste se pro pořízení satelitu? Pak budete mít k dispozici stovky DVB-S  volných programů, ale i DVB-S2 programů v HD kvalitě a samozřejmě máte také možnost individuálního příjmu placených TV programů (CS LINK, SKYLINK, UPC DIRECT, DIGI TV).

Kalsat vám nabízí další technické možnosti řešení STA. Rozepisovat se o nich by bylo příliš zdlouhavé, máte-li zájem vědět více, obraťte se na nás a my vám navrhneme optimální řešení dle vašich požadavků a možností dostupných v tomto oboru.

 

A co vám přinese digitální satelitní příjem v STA?

1. Jde o řešení příjmu TV v lokalitách s nekvalitním pozemním signálem, případně tam, kde nebude pokrytí signálem DVB-T.
2. Umožňuje příjem neplacených, ale i placených TV programů (SKY LINK, CS LINK, DIGI TV, UPC DIRECT …).
3. Zajišťuje příjem programů ve vysokém rozlišení (HD).

Moderní STA: Více než kabelová TV. Mějte i vy větší možnost výběru.tel
KALSAT s.r.o.
Jan Lukeš
René Křepela

info@kalsat.cz